Поява на світ дитини з аутизмом змінює життя родини назавжди. Батьки відчувають розгубленість і відчай намагаючись зрозуміти, сприйняти свою дитину, яка не бажає взаємодіяти навіть з рідними. Усвідомити і почати діяти якомога швидше, адже є дані про те, що своєчасне професійне терапевтичне втручання за допомогою корекційних і поведінкових технологій у дітей раннього віку, може, у багатьох випадках, помітно мінімізувати аутистичні прояви, а іноді взагалі витіснити ознаки аутизму із поведінки.

Моя дитина підштовхнула мене до створення Центру. Центру, в якому дитина отримає корекційну, навчальну терапію кваліфіковано і професійно. А батьки отримають знання і відповіді на питання. Основне завдання Центру покращити якість життя дитини та її родини.

Як ведеться робота з дитиною в Центрі?

Родина приходить на консультацію до спеціалістів Центру. На первинній консультації ми визначаємо запит батьків, їх очікування та сподівання стосовно роботи спеціалістів. Педагог знайомиться з дитиною та окреслює основні моменти подальшої роботи.

Дуже важливим етапом є налагодження співробітництва між педагогом та дитиною, а також встановлення керівного контролю. Для багатьох дітей період адаптації може бути досить тривалим. Перешкодою може бути небажана поведінка дитини, відмова від взаємодії, крик, плач, агресія чи самоагресія. Тому дуже важливо мотивувати дитину до співпраці, використовувати багато різноманітних заохочень (ласощі, іграшки, улюблені види діяльності). А також навчати дитину альтернативної поведінки – просити іграшки, допомогу, перерву не криком, а словом, карткою або жестом.

На наступному етапі спеціаліст перевіряє рівень навичок дитини за допомогою тестування VB-MAPP (інструмент для оцінювання навичок мови та соціальної взаємодії для дітей з аутизмом та іншими порушеннями розвитку, Марк Сандберг, Ph.D., ВСВА), за необхідністю працює з проблемною поведінкою – збір даних та функціональна оцінка поведінки. Визначити функцію небажаної поведінки необхідно для складання програми корекції поведінки.

За результатами тестування VB-MAPP спеціаліст складає індивідуальну програму втручання. Кожна програма розрахована на 3 місяці терапевтичної роботи та містить поточний рівень навичок дитини, основні цілі та способи їх досягнення. До програми, за необхідності, можуть входити протоколи на впровадження альтернативної комунікації PECS, а також протоколи формування навичок самообслуговування. За готовності програми спеціаліст проводить консультацію для батьків, роз’яснює основні моменти та показує, які вправи треба робити, щоб досягти необхідного результату.

Спеціаліст збирає дані, для того щоб відслідковувати динаміку, з якою рухається дитина, як швидко формуються у неї навички.

На початку терапевтичної роботи рекомендується індивідуальний формат занять, згодом, коли дитина буде спокійно співпрацювати і виконувати інструкції та завдання, спеціаліст запропонує формат групових занять.

Спеціалісти Центру заохочують та підтримують бажання батьків бути присутніми на заняттях. Завдяки сумісній роботі спеціалістів з батьками дитина отримує допомогу в повному обсязі та має можливість узагальнити отримані в Центрі навички, перенести їх в повсякденне життя.

Кожного разу батьки можуть задати спеціалісту питання на будь-яку тему: що їх хвилює у розвитку їх дитини, як робити цю вправу, навіщо ми це робимо, з’явилася ще проблема, що робити? Педагоги відповідають на питання, можуть порекомендувати літературу або інші інформаційні ресурси. Якщо питань багато – раз на місяць проводиться зустріч з батьками, куди можна (та треба!) приходити всією родиною.

Катерина Воробей, директор Центру «Моя дитина», мама дитини з аутизмом


Вам потрібна консультація? Дзвоніть за телефонами які вказані нижче!

  • 044 236 76 70
  • 067 192 41 74
  • 093 958 64 60